Pripravte si Gyozy s Michalom Konrádom

on

Japonská verzia svetovo známych pirohov sa volá gyoza. Tvar majú ako naše pirohy. Najčastejšie sa plnia zmesou bravčového mäsa, kapusty, čínskej pažítky spolu so sezamovým olejom a/alebo cesnakom a/alebo zázvorom. A podávajú sa s omáčkou tare ochutenou ryžovým octom a/alebo čili olejom rayu.

Pri príprave pirôžkov gyoza sa na rozdiel od čínskej verzie používa tenšie cesto, bývajú aj výraznejšie korenené a majú podobný tvar a plnku po celom Japonsku (v Číne nájdete viac ako 100 druhov plniek a jiaozi mávajú rozličné tvary).

Japonské gyoza nás inšpirovali. Pripravujeme ich však na panázijský spôsob: Vzali sme tradičné japonské pirôžky a naplnili ich netradičnou zmesou – hovädzou sviečkovou a tradičnou francúzskou husacou pečeňou foie gras. Výsledkom je úžasná chuť a jedno z najobľúbenejších jedál vo Fou Zoo.

Ak vás zaujíma, ako sa pripravujú, šéfkuchár Michal Konrád sa podelí s receptom.

Dobrú chuť!

O autorovi

Rafinovaná kombinácia toho najlepšieho, čo nám dáva more aj pevnina. Dokonalý súlad ázijskej a európskej gastronómie. Miesto splnených gurmánskych túžob a prianí. Miesto, ktoré s Vami komunikuje jazykmi, ktoré nepoznáte, a predsa im rozumiete. Miesto, ktoré dýcha atmosférou nečakaných zážitkov a nových stretnutí. Miesto, kde vzniká vietor. To je Fou Zoo.


Všetky články od Fou Zoo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>